Akvárium, založeno r. 1899 bývalý První spolek přátel akvárií a terárií v Království Českém v Praze
       
 
  Aktuality  
  Členství  
  Výsledky soutěží  
  Členové  
  Články  
  Novinky  
  Download  
  Kontakty  
  Související odkazy  
     
Zpracováno
26.6.2004
 

 

Návrat k tradici

Ing. Karel Krček 

 

Spolek Akvárium zal. 1899, bývalý První spolek přátel akvárií a terárií v Království Českém v Praze, měl od roku 1973  tzv. „Stálou prodejní výstavku – Akvárium zal. 1899“. Zřizovací listina „ZO ČSCHDZ – AKVARISTÉ, Praha 7, Kostelní 4“ na „Stálou prodejní výstavku – AKVÁRIUM  zal. 1899, v Praze 7, Kostelní 4“ pochází ze dne 1.7.1973 a měla všechny potřebné náležitosti a doprovodná schválení. Prodejní výstavka se brzy stala známou, byla hojně navštěvována, dobře prosperovala a na její adresu docházela i spolková korespondence. 

V devadesátých létech však došlo k politováníhodné změně, kdy poslední  smluvní provozovatel výstavky vyvinul za zády spolku Akvárium zal. 1899 maximální úsilí vedoucí k převedení prodejní výstavky na své jméno, o provoz výstavky se dostatečně nestaral a prodejní výstavka se tak v závěru minulého roku dostala na okraj ekonomického úpadku. Trvalo několik měsíců, než se spojeným úsilím vedení spolku Akvárium zal. 1899, majitelů domu a nového provozovatele, podařilo zjednat nápravu. 

Dnes je rekonstruovaná prodejní výstavka opět v plném lesku. Byla otevřena 24.5.2004 a její název byl vrácen na tradiční „Akvárium zal. 1899“. Protože její nový provozovatel pan Miroslav Zdrubecký je mj. známým odborníkem na chov terčovců, jsou na vývěsním štítu zobrazeny dva exempláře právě těchto nádherných rybek. Prodejní výstavka je proklamována zaměřením: Akvaristika – chovatelské potřeby – technika – krmiva pro domácí zvířátka. 

Zásadních změn doznal celý interiér, většina nádrží byla vyměněna, prodejna má nový pult, nové regály, podhledy i podlahu a zrekonstruované technické zázemí. Podstatný je však rozšířený  sortiment nabízeného zboží a způsob jeho prodeje. Ryby jsou rozděleny dle čeledí a rodů, voda je úzkostlivě čistá a v prodejně se nevyskytuje nemocný exemplář. Vysoká profesionalita pana Zdrubeckého ve spojení s jeho slušností a ochotou dobře poradit vytvářejí atmosféru, která bude jistě akvaristickou i laickou veřejností vyhledávána. Z provedené změny máme všichni upřímnou radost.

Ještě malá informace pro dodavatele, zákazníky i příznivce prodejní výstavky v Kostelní ul. č. 4:  od 10.5.2004 pro tuto prodejnu neplatí původní telefonní číslo 233 370 039, které bylo převedeno na jinou adresu. Nové telefonní spojení je  220 571 089, resp. 777/111464. Prodejní výstavka je otevřena stále od pondělka do pátku od 10.00 do 18.00 hod.

 

 
Českomoravská společnost Guppy  |  Českomoravská společnost Xipho-Molly  |  Klub přátel divokých živorodek

Web&Design © 2004 Roman Slaboch

 | 

Připomínky a návrhy